Finał Gminnego Konkursu Recytatorsko – Plastycznego ,,Podróż do krainy wiersz Juliana Tuwima” w Zagórzu

Dnia 14 listopada 2013r. w MGOKiS  w Zagórzu odbył się finał Gminnego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów kl. 0-3 szkół podstawowych.

Konkurs był elementem projektu ,,Podróż do krainy wierszy Juliana Tuwima” w którym od stycznia br. biorą  udział  uczniowie  klas młodszych w Szkole Podstawowej w Zagórzu. Ideę  konkursu  wsparli  Burmistrz Miasta i Gminy Zagórz  pan Ernest Nowak oraz Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Zagórzu. Oficjalnego rozpoczęcia konkursu dokonała  Dyrektor SP w Zagórzu – p. Grażyna Sawka, która przywitała wszystkich zebranych gości i przedstawiła Jury. Następnie przypomniała postać Juliana Tuwima i jego twórczość oraz omówiła główne założenia konkursowe .

,, Dzieci bzdurzą  i – że tak powiem-chcą być bzdurzone.

Potem im przechodzi. Któremu nie przejdzie

- zostaje poetą.”

J.Tuwim
Dnia 14 listopada 2013r. w MGOKiS  w Zagórzu odbył się finał Gminnego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów kl. 0-3 szkół podstawowych.

Konkurs był elementem projektu ,,Podróż do krainy wierszy Juliana Tuwima” w którym od stycznia br. biorą  udział  uczniowie  klas młodszych w Szkole Podstawowej w Zagórzu. Ideę  konkursu  wsparli  Burmistrz Miasta i Gminy Zagórz  pan Ernest Nowak oraz Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Zagórzu. Oficjalnego rozpoczęcia konkursu dokonała  Dyrektor SP w Zagórzu – p. Grażyna Sawka, która przywitała wszystkich zebranych gości i przedstawiła Jury. Następnie przypomniała postać Juliana Tuwima i jego twórczość oraz omówiła główne założenia konkursowe .

Występy młodych uczestników oceniała powołana niezależna Komisja Konkursowa w składzie: p. Teresa Kułakowska – emerytowany dyrektor SP nr 1 w Zagórzu, długoletni nauczyciel j. polskiego, Aniceta Brągiel  – Dyrektor Miejsko – Gminnej  Biblioteki Publicznej w Zagórzu oraz
ks. proboszcz Józef Kasiak.

W konkursie wzięło udział 13 uczestników z 7 szkół( laureaci eliminacji szkolnych). Dzieci z wielkim zaangażowaniem deklamowały przygotowane wiersze, prezentując wysoki poziom  artystyczny. Komisja po wysłuchaniu wszystkich recytatorów wyłoniła zwycięzców w poszczególnych kategoriach.

Nagrody otrzymali :

w kategorii klas 0-1:

I miejsce: Justyna Krawczyk – ,, Zosia –Samosia”, SP w Czaszynie

II miejsce: Paweł Łoskot – ,,Spóźniony słowik”, SP w Tarnawie Dolnej

III miejsce: Nikola Hydzik – ,, Abecadło”, SP w Zagórzu

W kategorii klas 2-3;

I miejsce: Natalia Zubel – ,,Zosia – Samosia”, SP w Zahutyniu

II miejsce: Oliwia Kotlarczyk – ,, Zosia –Samosia”, SP w Tarnawie Dolnej

II miejsce: Kacper Komarski – ,,Dwa wiatry”, SP w Zagórzu

III miejsce: Daniel Torba – ,,O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci”, SP w Porażu

Pani Teresa Kułakowska, omawiając wyniki konkursu, podkreśliła bardzo wysoki i niezwykle wyrównany poziom recytacji wszystkich dzieci, co czyniło zadanie komisji wyjątkowo trudnym. Dodała, że wszyscy uczestnicy zasługują na słowa uznania, a szczególne podziękowania należą się nauczycielom i rodzicom przygotowującym małych artystów do występu.

Zarówno zwycięzcy, jak i wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki, które wręczali członkowie  jury a później zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez organizatorów. Trzeba podkreślić, że atmosfera podczas finału była niezwykle przyjazna i miła. Dzieci z nieskrywaną radością deklamowały utwory i dawały popis swoich talentów recytatorskich. Ich zadowolenie świadczy o tym, że  finał konkursu można uznać za niezwykle udane i wartościowe przedsięwzięcie kulturalno – edukacyjne.

Należy także wspomnieć iż równolegle do konkursu recytatorskiego( 15.11.13)  miał miejsce finał konkursu plastycznego w ramach projektu ,,Podroż do krainy wierszy Juliana Tuwima”, na który dzieci nadesłały swoje prace ze szkół gminy Zagórz. Powołana Komisja  Konkursowa w składzie: przewodnicząca – p. Emilia