SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ

W piątek   22.11.2013r. naszych przedszkolaków z gr.”B” odwiedziła pani pielęgniarka, mama Szymona. Celem spotkania było uświadomienie przedszkolakom konieczności dbania o własne zdrowie, aby do późnych lat swojego życia mieć dobre samopoczucie i siły witalne do działania.
Podczas spotkania dzieci dowiedziały się min. jak wykonać opatrunki, jak należy zdrowo się odżywiać, gdzie mieszkają witaminki, przypomniała także przedszkolakom o konieczności dbania o higienę poprzez mycie ciała, mycie zębów po posiłkach oraz częste mycie rąk. Uświadomiły sobie też, że nawet zwykłe wycieranie „noska”, jest bardzo ważne, gdyż nieumiejętne prowadzi do wielu chorób. Dzieci miały mnóstwo pytań do pani pielęgniarki, na które sympatyczna pani Ania z radością odpowiedziała.

Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały pani Ani, która cierpliwie tłumaczyła na czym polega praca pielęgniarki.

 

Dowiedziały się nie tylko gdzie mieszkają witaminki ale też poczuły smak owoców i warzyw. Nawet te, które nie lubią warzyw z chęcią zajadały.

 

Na koniec otrzymały od pani Ani prezent- tęczowe gąbki do mycia ciała oraz  wspólnie zorganizowały „kącik pielęgniarski”.

 

 

Serdecznie dziękujemy pani Ani za przybycie, pogadankę
i życzymy dużo zdrowia !